Yeni Porsche 911 GT3 Cup’ın orijinal ekipman sağlayıcısı MICHELIN oldu

MICHELIN Cup N2 yarış lastikleri, yeni Porsche 911 GT3 Cup yarış otomobillerinin tümüne orijinal ekipman olacak

Dünyanın en büyük lastik üreticileri arasında yer alan MICHELIN, Porsche için özel olarak üretilen ultra yüksek performanslı lastikleriyle dünya devlerinin performansını artırmaya devam ediyor. Yol ve pist koşullarında araçlara maksimum performans sağlamak için geliştirilen MICHELIN Cup N2 lastikleri, yeni Porsche 911 GT3 Cup’ın orijinal ekipman sağlayıcısı olacak.

Porsche için özel olarak üretilen ve dünya genelinde Porsche Mobil 1 Supercup, Porsche Carrera Cup ve GT3 Cup Challenge yarış serilerinde başarıyla kullanılan MICHELIN Cup N2 lastikleri, aracın yol tutuşunu lastiğin yere temas ettiği alanı genişleterek maksimum seviyeye çıkarıyor.

Üstün teknolojilerin birleşimi

FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda geliştirilen son lastik teknolojisini temel alan MICHELIN Cup N2 lastiklerinde otomobile göre ayarlanan yüksek hız, güvenlik ve sağlam yol tutuşu özelliklerini sağlamak için Michelin Dualtech Technology™ kullanıyor.

Michelin daha önce Porsche’nin Panamera, Cayman, 911 GT3 RS ve 918 Spyder gibi birçok modeline de orijinal ekipman sağlamıştı.

 

Aktüel İntermedya / AUTO AKTÜEL

About Aktuel İntermedya

Check Also

TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE’YE ÇEVRE ÖDÜLÜ

Çevreye duyarlı yöntem ve teknolojilerle üretim faaliyetlerini sürdüren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, başarılarına bir yenisini …

Bir cevap yazın