BOZDAĞ: AKPM`NİN KARARI HAKSIZDIR, TARİHİ HATADIR

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ  sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “AKPM’nin Türkiye’yi siyasi denetime alma kararı, haksızdır; tarihi hatadır; AK değerlerinin inkarıdır ve AKPM’nin aşırıcılığa teslimidir” dedi.

Bakan Bozdağ şu açıklamalarda bulundu

ASIL YÜZLERİNİ BİR KEZ DAHA GÖRDÜK

“AKPM’nin Türkiye’yi siyasi denetime alma kararı, haksızdır; tarihi hatadır; AK değerlerinin inkarıdır ve AKPM’nin aşırıcılığa teslimidir. AKPM’nin kararını şiddetle kınıyor ve reddediyorum. Adil ve objektif olmayan bu karar, AK’ne ve AKPM’ye olan güveni ve saygıyı yok etmiştir. Bu kararla, Türkiye’ye karşı ikiyüzlü, gayri samimi, çifte standartlı davranan ve verdiği sözleri tutmayanların asıl yüzünü bir kez daha gördük.

TERÖR ÖRGÜTÜ ETKİSİYLE HAZIRLANAN RAPORLAR İLİŞKİLERİ OLUMSUZ ETKİLEDİ

AK, AKPM, AB ve AP, Türkiye’yi doğru, iyi gören gözle takip etmeli; doğru, sağlam kulakla dinlemeli ve adil, objektif değerlendirmelidir. Aksi takdirde Türkiye’yi doğru göremezler; doğruları duyamazlar; doğru, adil değerlendiremezler ve Türkiye hakkında doğru karar alamazlar. Maalesef Türkiye karşıtlarının terör örgütlerinin etkisiyle hazırladıkları raporlar, Türkiye-AB, AK, AKPM ilişkilerini olumsuz etkilemiştir. Türkiye – AB, AK ve AKPM ilişkilerini, Türkiye karşıtlarının, terör örgütlerinin yıkıcı çalışmalarının zehirlemesine izin vermemeliyiz.

HAKSIZ KARARLAR TÜRKİYE’YE ZARAR VEREMEZ

Türkiye – AB, AK ve AKPM ilişkilerini; önyargılara, Türkiye karşıtlığına, islamafobiye, ırkçılığa ve terör örgütlerine kurban etmemeliyiz. AB, AK ve AKPM, Türkiye karşıtları ile terör örgütlerinin sözcüsü gibi davranmaktan vazgeçmeli ve Türkiye’ye karşı adil, objektif olmalıdır. Bu adil ve objektif olmayan, haksız ve subjektif kararlarla Türkiye üzerinde etkili olacağını sananlar büyük bir yanılgı içindedir. Unutmayın, Türk milleti, büyük ve asil bir millet; Türkiye, gelenekleri, tarihi, ekonomisi, hukuku ve demokrasisi güçlü kadim ve büyük devlettir. Alınmış ve alınacak hiçbir haksız karar, Türk milletine ve Türkiye’ye zarar veremez; yol çizemez.

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

You may also like

Popular News