Bu ülkenin ekmeğini yiyen, suyunu içen hiç kimsenin Afrin operasyonundan rahatsız olmaya hakkı yoktur

AK Parti Beyoğlu İlçe Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin Afrin operasyonundan herkesin rahatsız olmaya hakkı olabilir, ama bu ülkenin ekmeğini yiyen, suyunu içen, havasını soluyan hiç kimsenin böyle bir hakkı yoktur. Okul koridorlarında, kantinlerinde, bahçelerinde adeta terör estiren bu çapulculara, kesinlikle meydanı bırakmayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Beyoğlu 6. Olağan İlçe Kongresi’ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haliç Kongre Merkezinde gerçekleştirilen kongrede partililere hitaben bir konuşma yaptı.

“BİRİLERİ KENDİLERİNCE ÜLKEMİZE ÇELME TAKMAKLA MEŞGUL”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, Türkiye’nin tarihî günler yaşadığını belirterek, “Yaşadığımız her tecrübe, elde ettiğimiz her başarı, indirdiğimiz her maske, girdiğimiz her in, karşımızdaki tehlikenin ne kadar büyük olduğunu bize bir kez daha teyit ediyor. ‘Türkiye’nin sınır ötesinde ne işi var’ diyen her kişi ve kesim, aslında birliğimizden, bütünlüğümüzden, geleceğimize güvenle bakmamızdan rahatsızlığını dışa vuruyor” dedi.

“Biz ülkemize ve milletimize yaptığımız işte bu hizmetleri her alanda çoğaltmanın gayreti içindeyken, birileri de kendilerince ülkemize çelme takmakla meşgul” şeklinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Afrin operasyonundan herkesin rahatsız olmaya hakkının olabileceğini ama bu ülkenin ekmeğini yiyen, suyunu içen, havasını soluyan hiç kimsenin böyle bir hakkının bulunmadığını ifade etti.

“BU MİLLETİN DEĞERLERİNE SALDIRMAYA KİMSENİN HAKKI YOKTUR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında, “Bir üniversitemizde şehitlerimizin hatıralarını yâd etmek için düzenlenen etkinliğe tahammül edemeyen zihniyet, bu ülkeye ve millete ait değildir. Maalesef, ülkemizdeki üniversitelerimizde, FETÖ döneminde yuvalanan bir kısım terör örgütü yandaşlarının benzer densizlikler içinde olduklarını duyuyoruz. Okul koridorlarında, kantinlerinde, bahçelerinde adeta terör estiren bu çapulculara, kesinlikle meydanı bırakmayacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Bu ülkenin huzurunu bozmaya kimsenin hakkının olmadığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu milletin değerlerine saldırmaya da kimsenin hakkı yoktur. Vatanımızın bekası için, 81 milyonun huzuru ve emniyeti için canlarını feda eden aziz şehitlerimize hiç kimse dil uzatamaz” dedi.

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

You may also like

Popular News