Breaking News

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 TV ve 360 TV Ortak Yayınına Katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 TV ve 360 TV televizyon kanalları ile Alem FM radyosunun ortak yayınına konuk oldu.

Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkü’nde gerçekleştirilen ve canlı olarak ekrana gelen yayında Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 TV Genel Yayın Yönetmeni Murat Çiçek ve 24 TV Programcıları Ersoy Dede ile Hikmet Genç’in sorularını cevapladı.

Mülakatta, 16 Nisan’da halk oylamasındaki Anayasa değişiklikleri ile ilgili sorulara cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin var olan Parlamenter Sistemden farkının ne olacağına ve siyasi ve toplumsal hayatta neler getireceğine ilişkin açıklamalar yaptı.

SURİYE’DE YAŞANAN GELİŞMELER

Halk oylamasında ‘hayır’ kampanyası yürüten ana muhalefet partisi liderinin ve milletvekillerinin değiştirilecek maddelerle ilgili gerçeği yansıtmayan iddialarına ve yöneltilen eleştirilere yer verilen programda, değişikliklerin gerçekte neyi içerdiği ile ilgili bilgilendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ana muhalefet partisi milletvekillerinin yürüttükleri ‘hayır’ kampanyası çalışmalarında vatandaşlara hakaret ve tehditler içeren söylem ve davranışlarını da değerlendirdi.

Kendisine yöneltilen sorulara verdiği cevaplarda terörle mücadele, kalkınma ve ekonomi konularını 16 Nisan’da oylanacak sistem bağlamında ele alan ve yaşanacak değişimlere ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’de yaşanan gelişmeler ve bu kapsamda Türkiye’nin uluslararası planda tavrına ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

About Aktüel İntermedya

Check Also

Türkiye’de Medya Tekelleşiyor. 22 Yıllık Markamız Turkuvaz Medya ve TÜRGEV eski Başkanı Arzu Akalın tarafından Yargıtay Kararı ile İptal edilmiştir

1998 yılında İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne verilen Basın Beyannamesi …