Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır Merkez Camii’nin Temel Atma Törenine Katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapımı tamamlanmış hizmet ve tesislerin toplu açılış törenine katılmak üzere gittiği Diyarbakır’da, Diyarbakır Merkez Camii’nin temel atma törenine katıldı.

Törende; Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da hazır bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende kısa bir konuşma yaptı.

Diyarbakır’da inşası başlayan; 28 bin metrekarelik arsa üzerinde, 20 bin kişinin aynı anda namaz kılabileceği bir ibadethanenin temelinin atıldığına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, caminin 2019’un sonuna varmadan bitmesini temenni ettiğini belirtti.

“BU ESERLER, EZANLARI KALICI KILACAK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Malum biz minarelerle yaşadık, ezanlarla büyüdük ve camiler de inşallah Müslümansız olmasın istedik. Şimdi de bu eserle bu niyetlerimiz âdeta teyit ediliyor. Ezanları kalıcı kılacak olan işte bu eserler. ‘Bu ezanlar ki şehadetleri dinin temeli, / Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.’ Tüm emeği geçen kardeşlerime, bundan sonraki süreçte de desteği olacak tüm hayırseverlere milletim adına çok çok teşekkür ediyorum” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ibadetin yanı sıra birçok sosyal etkinliğin de yapılmasına imkân tanıyacak caminin temelinin atılmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Konuşmasının ardından beraberindekilerle caminin temelini atan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra otobüsle toplu açılış töreninin yapılacağı alana hareket etti. Yol boyunca ellerinde Türk bayraklarıyla kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşları selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çocuklara da oyuncak ve satranç takımı hediye etti.

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

You may also like

Popular News