Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu kapsamlı çözüm müzakereleri için KKTC’de

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu kapsamlı çözüm müzakerelerinin bulunduğu aşamaya ilişkin görüş alışverişinde bulunmak üzere 20-21 Şubat 2017 tarihlerinde KKTC’ye bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ziyaret kapsamındaki temaslarına Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yla görüşerek başladı.

Çavuşoğlu ve Cumhurbaşkanı Akıncı arasında gerçekleşen ikili görüşmeyi müteakip KKTC Cumhurbaşkanlığında düzenlenen heyetlerarası görüşmede, Ada’daki müzakerelerin vardığı aşama ve önümüzdeki dönem ele alındı.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ayrıca Meclis’te temsil edilen siyasi parti Genel Başkanlarıyla biraraya geldi. Toplantıda, Kıbrıs müzakerelerine ilişkin değerlendirmede bulunuldu.

Görüşmelerin akabinde ortak basın toplantısı düzenleyen Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve Cumhurbaşkanı Akıncı, KKTC’deki temasların yanısıra müzakerelere ilişkin soruları yanıtladı.

Ortak basın toplantısının ardından Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber ile görüşen Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu temaslarına KKTC Başbakanı Hüseyin Özgürgün’ü ziyaret ederek devam etti. Çavuşoğlu ve Özgürgün arasındaki görüşmede Kıbrıs müzakerelerinin yanısıra Türkiye-KKTC ilişkileri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Sonrasında KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile bir araya gelen Çavuşoğlu’nun mevkidaşıyla görüşmesinde Bakanlıklar arası işbirliği ve Kıbrıs müzakereleri ele alındı.

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

You may also like

Popular News