Breaking News

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Arjantin, Paraguay, Dominik Cumhuriyeti ve Meksika’yı kapsayan ziyareti – ARJANTİN

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Arjantin, Paraguay, Dominik Cumhuriyeti ve Meksika’yı kapsayan Latin Amerika turu çerçevesinde 29-30 Ocak 2017 tarihlerinde Arjantin’e resmi bir ziyaret gerçekleştirdi. 

19 yıl aradan sonra Türkiye’den Arjantin’e gerçekleştirilen Dışişleri Bakanı düzeyindeki ilk ziyarette Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, programına Arjantin Uluslararası İlişkiler Konseyi’nde Arjantinli diplomatlarla ve akademisyenlerle biraraya gelerek başladı.

Ardından San Martin Anıtı’nda Arjantin Dışişleri Bakanı Susana Malcorara tarafından karşılanan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu anıta çelenk bıraktı.

Bakan Çavuşoğlu’nun Arjantinli mevkidaşı Malcorara ile gerçekleştirdiği ikili görüşmenin ardından düzenlenen heyetlerarası toplantıda ikili, bölgesel ve küresel konular ele alındı.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, akabinde biraraya geldiği Arjantin Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Senato Başkanı Gabriela Michetti ile ikili ilişkileri ve küresel gündemi değerlendirdi.

Ziyaret kapsamında Türkiye ile Arjantin arasında “Gümrük Konularında İşbirliği ve Karşılıklı Yardım Anlaşması” imzalandı.

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

About Aktüel İntermedya

Check Also

Türkiye’de Medya Tekelleşiyor. 22 Yıllık Markamız Turkuvaz Medya ve TÜRGEV eski Başkanı Arzu Akalın tarafından Yargıtay Kararı ile İptal edilmiştir

1998 yılında İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne verilen Basın Beyannamesi …