Eğitim Teknolojilerinde Vizyon Koleji Microsoft’la Zirvede

Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu 21. yüzyıl eğitim sistemini kurarak, geliştirdiği özgün eğitim modeli ile fark yaratan Vizyon Koleji, Microsoft tarafından Wyndham Hotel Levent’te düzenlenen Eğitim Teknolojileri Etkinliği’ne katıldı. Etkinlikte Vizyon Koleji’nde uygulanan yenilikçi uygulamalar anlatıldı. Vizyon Koleji’nin teknoloji odaklı eğitim uygulamaları katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

Etkinlikte ‘Türkiye’de STEM Eğitimi’ ve ‘Oyun Tabanlı Eğitim’ tartışılırken, ‘Microsoft Yenilikçi Öğretmen Sunumları’, ‘Eğitimde Office365 Uygulamaları’ ve ‘Windows10’daki Yenilikler’ de katılımcılarla paylaşıldı. Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu’nun açılış konuşmasını yaptığı etkinlikte, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEĞİTEK) Genel Müdürü Bilal Tırnakçı da konuşma yaptı.

Vizyon Koleji MIE Master Trainer’ı Fatih Mehmet Görenez, ‘Windows ile Eğitime Yeni Bir Pencere Açmak’ konulu sunumunda Vizyon Koleji’nde uygulanan Windows 10 un sağladığı kolaylıklar uygulamalı olarak gösterdi. Görenez uygulamaları şöyle anlattı: “Eğitimde zaman yönetimi çok önemli bir yere sahip. Windows10’a gelen yeni özelliklerle zamanı daha etkili kullanabiliyoruz. ‘Başlat’ menüsünü telefon ve tabletlerde alışık olduğumuz yeni ara yüzü ile kişiselleştirebiliyoruz; böylelikle öğretmenlerimiz vazgeçilmez araçlarına daha hızlı ulaşabiliyor. Çoklu masaüstü ile görev çubuğunda birikmiş sayfaları, sınıf içindeki ve dışındaki farklı işlemleri ayrıştırarak gerçekleştirebiliyor. Translate uygulamasında yazılı, sesli ve anlık görüntülü metin çevirisi ile tüm dillerde eğitim kaynaklarına ulaşılabiliyoruz. Edge ile web sayfalarını kitap formatında görüntüleyebiliyor, üzerinde düzenlemeler yapılabiliyoruz. Ayrıca Ink ile masaüstünde herhangi bir uygulamanın üzerinde veya bir şablon üzerinde kalem ile özgürce düzenleme yapabiliyoruz.”

Görenez sözlerine şöyle devam etti: “Vizyon Koleji’nde Microsoft’un tüm uygulamaları aktif olarak kullanıyoruz. Office365 ile tüm öğrenciler ve öğretmenler çalışmalarını rahatlıkla paylaşabiliyor aynı anda ve farklı mekanlarda ortak düzenleme yapabiliyorlar. Dijital araçlarımız, öğrencileri görsel, işitsel ve etkileşimli bilgiye ulaştırır. Bizler de bilgiyi sentezlemeyi ve üst düzey düşünme becerilerini kullanmada rehberlik ederiz. Ana paylaşım platformumuz Onenote uygulaması ile sınıf duvarlarını kaldırıp sınırsız bir evrende 21. yy becerilerini kazandırıyoruz.”

 

Aktüel İntermedya / TEKNOLOJİ

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

Görme engellileri akıllı bastona kavuşturmak için bağış yapmak artık çok kolay

Dünyanın ilk akıllı bastonu WeWALK, iyzico’nun fintek konusundaki çözümleriyle çok daha geniş kitlelere ulaşmaya başlıyor. …

Bir cevap yazın