Fetö taraftarlarına bayram aldatmacası… Sahte Umut…

Antalya’daki bir ‘FETÖ’ davasında yargılanan tutuklu sanık, cezaevinde ‘FETÖ’den tutuklu bulunan diğer sanıkların “Bayramlıklarınızı hazırlayın Amerika’dan mesaj geldi, dişinizi sıkın, bayrama bayramlıklarınızı hazırlayın” dediğini öne sürdü.

AA’nın haberine göre ‘silahlı terör örgütü üyesi olmak’ ve ‘terör örgütü kurmak ve yönetmek’le suçlanan FETÖ sanığı işadamı S.A., Antalya 8’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ne dilekçe göndererek, Etkin Pişmanlık Yasası’ndan yararlanmak istedi.

‘Bayramlıkları hazırlayın’

Dilekçede, aynı davada tutuksuz yargılanan bazı kişilerin, aleyhte ifade vermemesi yönünde baskısına maruz kaldığını öne süren S.A., şunları kaydetti: “Koğuşta 15-20 gün önce ‘Bayramlıklarınızı hazırlayın Amerika’dan mesaj geldi, dişinizi sıkın, bayrama bayramlıklarınızı hazırlayın’ diye konuştular. İçeride herkesin bir umuda ihtiyacı var o umudu herkes yayıyor ve kendilerini diri tutmaya çalışıyorlar.”

‘Bana karşı bir tutum içindeler’

İşadamı S.A., bazı sanıkların, kendisine “Hem bu dünyanı hem ahiretini yakma” dediğini iddia ederek, şöyle devam etti: “Bana koğuşta farklı gözle bakıyorlar. Ben yokken hakkımda ‘Hain’ diye bahsediliyor, itirafçı olduğum konuşuluyor. Yanlarına gittiğimde bir şey konuşmuyorlar, gündelik konulara dönüyorlar. İlk ifademin doğru olduğuna ilişkin dilekçe göndermek istedim. Dilekçeleri koğuşta bir kişi topluyor. Hatta şöyle oluyor: dilekçeler televizyonun önünde sabaha kadar duruyor, isteyen gidip dilekçeleri okuyor, sabahleyin koğuş mümessili dilekçeleri toptan gardiyana veriyor, yani kimin ne yazdığını koğuştaki herkes biliyor. Dilekçe yazmış olsaydım, tutukluluğum devam ederse koğuştaki durumum daha da zor olacaktı, bu yüzden dilekçeyi yazamadım.”

Mahkeme, işadamını adli kontrolle serbest bıraktı.

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

You may also like

Popular News