Fırat Kalkanıyla DEAŞ’ın, Zeytin Dalıyla PYD’nin maskesini düşürdük

AK Parti Van İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Fırat Kalkanıyla DEAŞ’ın, Zeytin Dalıyla PYD’nin maskesini düşürdük. Terör örgütlerinin maskesi düşünce, arkasından kimlerin çıktığını hep birlikte görüyoruz.

Çeyrek asırdır terörle mücadele bahanesiyle dünyanın altını üstüne getirenlerin, aslında terör örgütlerinin bizatihi kurucuları, hamileri, hatta yöneticileri olduğunu cümle âleme ifşa ettik” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Van 6. Olağan İl Kongresi’ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongrede partililere hitaben bir konuşma yaptı.

“TERÖR ÖRGÜTLERİ HAİNLİKTE SINIR TANIMADIKLARI GİBİ İSTİSMARDA DA ÖLÇÜ TANIMIYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’yi demokraside, insan haklarında, özgürlüklerde, ekonomik refah konusunda geldiği yerin gerisine götürmeye yönelik hiçbir niyete, hiçbir girişime en küçük bir müsamahamız yoktur, olmayacaktır. Milletimizin tamamının hakkını ve hukukunu korumak için işte bu demokrasi düşmanlarıyla, özgürlük düşmanlarıyla sonuna kadar mücadele etmekte kararlıyız” şeklinde konuştu.

Konuşmasının devamında Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Demokrasi ve özgürlük yolculuğu elbette bitmeyecek bir süreçtir. Şartlar değiştikçe talepler ve beklentiler de mutlaka değişecektir. Ülkemizde hâlen kimin ne sorunu varsa ileride kimin ne sorunu ortaya çıkacaksa bunların hepsinin de çözümü için mücadele etmek, bizim en başta gelen görevimizdir. Bu konuda kimsenin şüphesi olmasın. Ülkemizin içinden geçtiği kritik dönemdeki hassasiyetlerimizle demokrasi ve özgürlük yolculuğumuz birbirinin alternatifi değildir, tam tersine birbirinin tamamlayıcısıdır” dedi.

“Terör örgütleri, hainlikte sınır tanımadıkları gibi istismarda da ölçü tanımıyorlar” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “PKK, yıllarca Kürt kardeşlerimizi istismar ederek kendine zemin kazanmaya çalıştı. DEAŞ, aziz dinimizin adını kullanarak İslam dünyasına gâvurların asırlardır vuramadığı darbeyi vurdu. FETÖ de milletimizin eğitim ve hayır hasenat gibi manevi duygularını istismar ederek yıllarca ihanetini gizledi. Türkiye’nin hedef alınmasının sebebi, işte bu tezgâhı çözmüş olmasıdır.”

“OYUNU TERSİNE ÇEVİRDİK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Fırat Kalkanıyla DEAŞ’ın, Zeytin Dalıyla PYD’nin maskesini düşürdük. Terör örgütlerinin maskesi düşünce, arkasından kimlerin çıktığını hep birlikte görüyoruz. Çeyrek asırdır terörle mücadele bahanesiyle dünyanın altını üstüne getirenlerin, aslında terör örgütlerinin bizatihi kurucuları, hamileri, hatta yöneticileri olduğunu cümle âleme ifşa ettik. Dün Türkiye’nin devleti ve milletiyle birliğini, bütünlüğünü hedef alanlar, bugün Türkiye’nin sınır ötesi harekâtlarının önünü kesmek için uğraşıyorlar. Yani oyunu tersine çevirdik” ifadelerini kullandı.

“AK PARTİ DEMOKRASİ VE KALKINMA MÜCADELESİNİ BİRLİKTE VEREBİLİYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “AK Parti’nin en önemli özelliklerinden biri de demokrasi ve kalkınma mücadelesini birlikte verebiliyor olmasıdır. Ülkemizin önünde siyasi ve diplomatik olarak hangi zorluklar olursa olsun, kalkınma hedeflerimizden asla vazgeçmedik, asla geri kalmadık. Geçtiğimiz 15 yılda Türkiye’yi 3,5 kat büyütme başarısını, işte bu sayede gösterebildik.”

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

You may also like

Popular News