Breaking News

Halepliler Yaşama Tutunmaya Çalışıyor

Bombaların ve silahlı saldırıların gölgesi altında yaşam mücadelesi verirken Türkiye’nin arabuluculuğuyla güvenli bölgelere yerleştirilen Haleplilerin gıda, giysi, geçici barınma ve daha birçok ihtiyacı Türkiye tarafından karşılanmaya devam ediyor. Türkiye’nin yardımlarını Suriye topraklarındaki Haleplilere Türk Kızılayı ulaştırıyor.

Haleplilerin dramına sessiz kalmayan hayırsever Türk halkı, tahliyelerin başladığı ilk günden bu yana, savaş mağdurlarına yardımlarını sürdürüyor. Şu an İdlib şehir merkezinde evlerde ve kırsal bölgelerde kurulan çadırkentlerde yaşamlarını sürdüren Haleplilerin hemen tüm ihtiyaçları Türk Kızılayı tarafından karşılanıyor. Bölgede yürütülen insani yardım operasyonu Kızılay yöneticileri tarafından da yakından takip ediliyor. Bölgeyi son olarak Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu ziyaret etti.

İdlib kırsalında kurulan çadırkent yerleşimlerini ziyaret eden Genel Müdür Güllüoğlu ve beraberindeki uzman ekip, her aileye gıda kolisi ve ısınmaları için gerekli yakıt dağıttı.

Herkese yardım ulaştırılıyor

Ziyaretine Hatay’daki lojistik merkezden başlayan Genel Müdür Güllüoğlu, Türkiye’nin dört bir tarafından gönderilen yardım malzemelerinin tasnifi ile ilgili çalışmaları denetledi. Sonrasında Suriye topraklarında kurulu olan Kızılay lojistik merkezlerini ziyaret eden ve buradan yürütülen yardım çalışmaları hakkında bilgi alan Güllüoğlu, çadırkentleri ziyaret etti.

Kızılay ve AFAD başta olmak üzere Türkiye’den birçok sivil toplum kuruluşunun da desteğiyle kurulan çadırkentleri gezen, burada Haleplilerle görüşen Güllüoğlu, gün boyu süren gıda ve yakıt dağıtımı çalışmalarına katıldı.

Çadırkentlerdeki yetim, dul, yaşlı ve engelli bireylerin ihtiyaçlarının öncelikli karşılanması konusunda hassasiyet gösterilmesi konusunda da talimat veren Genel Müdür, Türkiye’den bölgeye yapılan ihtiyaç malzemesi sevkiyatının aralıksız devam edeceğini, yeni projelerle bölgedeki yaşamım daha da kolaylaştırılacağını söyledi.

Çocukların yüzü gülüyor

Ziyaret kapsamında çocuklara da tatlı sürprizler yapan Genel Müdür Dr. Güllüoğlu, onlarla oyunlar oynadı, sevinçlerine ortak oldu. Savaşın olumsuz etkilerini üzerlerinden atmaya çalışan çocukların gülüşleri çadırkentlerin adeta havasını tazeledi.

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

About Aktüel İntermedya

Check Also

Türkiye’de Medya Tekelleşiyor. 22 Yıllık Markamız Turkuvaz Medya ve TÜRGEV eski Başkanı Arzu Akalın tarafından Yargıtay Kararı ile İptal edilmiştir

1998 yılında İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne verilen Basın Beyannamesi …