İşgal Rejimi 3’ü Kadın 7 Şehidin Cenazesini Teslim Edecek

Siyonist işgal rejimi Kudüs intifadasında şehit olup cenazelerini gasp ettiği yedi şehidin cenazelerini teslim edeceğini duyurdu.

Yerel kaynakların verdiği bilgiye göre, işgal rejimi El-Halil’den Sare Tarayira, Feras El-Hudur, Halid Bahr ve Muhammed Es-Serrahin ile Tulkerem’den Ensar Herşe’nin ailelerine çocuklarının cenazelerini teslim edeceğini iletti.

Kaynaklar, işgal rejiminin Nablus’tan Rahik Biravi’nin ailesine de bilgi verdiğini belirttiler.

El-Halil şehrinde bulunan Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri de verilen bilgileri doğrulayarak, işgal rejiminin elinde bulundurduğu El-Halil’den 4 şehidin cenazesini teslim edeceğini ifade etti.

Muhabirimizin verdiği bilgiye göre, işgal rejiminin teslim edeceği şehitler şunlardır:

El-Halil’in kuzeyinde yer alan Beyt Ummer beldesinden ve 20 Ekim 2016 tarihinde şehit olan Halid Bahr.

El-Halil’in kuzeyinki Beyt Evla beldesinden ve 15 Eylül 2016’de ağır yaralandıktan sonra tutuklanan ve ardından hastanede şehit olan Ahmed Abdulfettah Es-Serrahin.

El-Halil’de İbrahim Halil Camii kapılarından birinde hamile olduğu halde 1 Temmuz 2016 tarihinde yargısız infazla şehit edilen Sare Tarayira.

Gelin adayıyla birlikte Kiryat Arba yakınlarındaki çevre yolunda giderken işgal güçlerinin ateşine maruz kalıp şehit olan Feras El-Hudur. Saldırıda Feras şehit olurken, araçta bulunan sözlüsü Rağed yaralı olarak tutuklandı. Daha sonra engelli bir şekilde serbest bırakıldı.

Aktüel İntermedya / DÜNYA

About Aktuel İntermedya

Check Also

Koronavirüs aşısının Çin’e ait olduğu Rusya üzerinden pazarladığı iddia ediliyor

Haber detayları ; Çin, işgal ettiği Doğu Türkistan’da koronavirüs aşısını 10.000 dolardan satışa çıkardı. Parayı …

Bir cevap yazın