Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan Halep Kampanyasına Destek

Türk Kızılayı tarafından başlatılan “Haleplileri Görmezden Gelmeyin” adlı kampanyaya “Halep Bizdir, Bizdendir, Bizimledir” sloganıyla destek veren Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), topladığı yardım malzemelerinin ilk sevkiyatını Ankara’dan yaptı. Ülke genelinde 102 tır dolusu yardım malzemesi toplayan KYK, ilk 5 tırı Ankara’dan Halep’e uğurladı.

KYK Gölbaşı Kız Öğrenci Yurdu önünde gerçekleştirilen törene Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu, KYK Genel Müdürü Sinan Aksu ve yardım malzemelerinin toplayan üniversite öğrencileri katıldı.

“Rakamlar değil, çağrıya cevap vermek önemli”

Törende bir konuşma yapan Bakan Akif Çağatay Kılıç, üniversite öğrencilerinin büyük gayretle bir araya getirdiği yardımların rakamsal anlamda değil, çağrıya cevap verilmesi nedeniyle önemli olduğunu söyledi. “Asıl önemli olan bizim tarihimizde, geleneklerimizde var olan özelliklerimizin açığa çıkması ve bugün dahi korunduğunun ispatıdır. ‘Neredesiniz’ denildiğinde ‘Buradayız’ diyen Asımın neslinin ispatıdır” diyen Bakan Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sizlerin bu çalışmasıyla toplanan her bir parça gıda ve eşya okyanusa atılan bir kum tanesi gibidir. Ama okyanusun içinde kaybolmayacak kadar önemlidir. Bu çağrıya kulak verdiğiniz, Halepli kardeşlerimize destek verdiğiniz için teşekkür ediyorum.”

“Yardımlar hızla adresine ulaştırılacak”

“Milletimizin asaletine, hamiyetperverliğine şahitlik ediyoruz. Suriyeli kardeşlerimizi 6 yıldır yalnız bırakmadık, en zor günlerinde yanında olduk” diyen Genel Başkan Kınık ise, Kızılay’ın Suriye’ye sevk ettiği tır sayısının 30 bini aştığını, Halep’te yaşanan drama da sessiz kalmayarak yardımlarını artırdığını söyledi. Kınık, “Halep’te yaşanan dram sonrasında devletimiz ve milletimiz çok önemli bir duruş sergiledi. Devletimiz yoğun bir diplomasi gerçekleştirdi. Gençlik ve Spor Bakanımızın öncülüğünde canımızdan dişimizden artırdığımız yardımlar bu defa Halep’e gönderiliyor. Bu emaneti en hızlı şekilde bölgeye ulaştıracağız” diye konuştu.

Bakan Kılıç ve Genel Başkan Kınık, konuşmalarının ardından Halep’e gidecek en son gıda kolisini birlikte yükledikten sonra tırları uğurladı.

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

About Aktuel İntermedya

Check Also

Türkiye’de Medya Tekelleşiyor. 22 Yıllık Markamız Turkuvaz Medya ve TÜRGEV eski Başkanı Arzu Akalın tarafından Yargıtay Kararı ile İptal edilmiştir

1998 yılında İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne verilen Basın Beyannamesi …