Sandıktan ‘Evet’ çıktığında Türkiye güçlenecek, terör örgütleri kaybedecek

Bornova’da vatandaşlara seslendikten sonra Bayraklı’ya hareket eden Başbakan Binali Yıldırım, yol boyunca parti otobüsünden vatandaşları selamladı, çocuklara oyuncak ve satranç takımı dağıttı.

Cengizhan Mahallesi’nde otobüsü durdurup, kendisini bekleyen vatandaşlarla bir süre sohbet eden Başbakan Yıldırım, daha sonra kahvehanede çay içti.

Başbakan Binali Yıldırım, Bayraklı’da yaptığı konuşmada, FETÖ’nün Türkiye’ye gelip, hesap vereceğini belirterek, “FETÖ’yü biliyoruz da FETÖ’nün ağzıyla konuşanları anlamıyoruz. Kılıçdaroğlu ne diyor ’15 Temmuz tiyatro, kontrollü darbe’. 15 Temmuz’da bu ülkenin Cumhurbaşkanı’na, Başbakanı’na ateş açılırken, onlara yol açıldı yol. Türkiye büyük bir mücadele verdi, o mücadeleyi siz verdiniz, Bayraklı ayaktaydı, İzmir ayaktaydı.” diye konuştu.

Ay-yıldızlı bayrağın inmeyeceğini, ezanların hiçbir zaman dinmeyeceğini vurgulayan Yıldırım, hiçbir alçak terör örgütünün Türkiye Cumhuriyeti’ni dize getiremeyeceğini, 15 Temmuz’da bunu başaramadıklarını kaydetti.

Başbakan Yıldırım, millete karşı hiçbir kalkışmanın, hiçbir darbenin başarılı olamayacağına işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Üç günümüz var, bugün de geçti 2 günümüz var, inşallah pazar günü sandığa gideceğiz, sandıkta hesabı göreceğiz. Söylemedik laf bırakmadılar, evet diyenleri hain ilan ettiler, evet diyenleri denize dökeriz dediler, orada ne yazıyor ‘Dökeceklerse, gelsinler, deniz kenarında bekliyoruz.’ Biz onların dediğini demiyoruz, biz onları denize filan dökmeyiz. Bizim şiarımızda yaşatmak var, öldürmek yok. Ama biz ne diyoruz, biz pazar günü onları sandığa gömeceğiz, sandığa. Denize dökmek bizim işimiz değil.”

Geçen pazar günü İzmir’in milletin adamı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı bağrına bastığını anımsatan Yıldırım, hayır kampanyası yürütenlerin insanları sadece korkutup, tehdit ettiğini bildirdi.

Başbakan Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kahvecilere kahvehanelerin kapanacağını söylediğini hatırlatarak, “Yemezler, yemezler, Bayraklı yemez bu yalanları.” dedi.

“İKİ TANE CUMHURBAŞKANI MI SEÇECEĞİZ”

Kendilerinin sadece milletin, Cenab-ı Allah’ın huzurunda eğileceklerini kaydeden Yıldırım, şöyle konuştu:

“Diyorlar ki ‘efendim tek adam’. Kardeşim, sen istedin diye iki tane cumhurbaşkanı mı seçeceğiz, iki tane muhtar mı seçeceğiz, iki tane belediye başkanı mı seçeceğiz. Ama niye öyle diyor biliyor musun, bu ara onlar HDP ile kol kola ‘hayır’ kampanyası yapıyorlar ya birlikte. HDP’de eş başkanlık var, oraya kafayı takmış belli ki. Sen onlarla beraber ol kardeşim, bizim senle işimiz olmaz. Milletin bunlarla işi yok, millet tek bayrak, tek millet, tek vatan, tek devlet tanır. Tek adam doğru, tek adam ama milletin adamı. Vesayetçilerin, bölücülerin adamı değil, milletin adamı.”

Başbakan Binali Yıldırım, miting alanında bir vatandaşın üzerinde yazan “Ne Almanya, ne Hollanda, kral sensin Türkiye, kral sensin Türkiye” yazısına işaret ederek, konuşmasına şöyle devam etti:

“Almanya, Hollanda hayır diyor. FETÖ’cular, PKK’lılar, Almanya’da Hollanda’da fink atıyor, her türlü kampanyayı birlikte yapıyorlar, bizim bakanlarımız, milletvekillerimiz gidince onlara salon verilmiyor, kampanya yaptırılmıyor. Ne yapıyorlar, atlarıyla, itleriyle vatandaşlarımızın üzerine sürüyorlar. Peki, biz ne yapacağız? Vatandaşlarımız sabretti ama sandıklara akın etti, gereken cevabı verdiler. Öyle bir verdiler ki onların da feleği şaştı.”

Terör örgütü PKK’nın da hayır dediğine işaret eden Yıldırım, “Türkiye’yi bölmeye çalışan, Kürtleri, Türkleri, gözünü kırpmadan öldüren alçak bölücü örgüt ve onun emrine girmiş HDP, onlar da hayır diyor. Kandil’den diyorlar ki aman ha, evet çıkmasın, evet çıkarsa biz biteceğiz, buradan söylüyorum, Bayraklı’dan söylüyorum, ilan ediyorum inşallah evet çıkacak. Siz de biteceksiniz, kandiliniz sönecek, kandiliniz sönecek.” değerlendirmesinde bulundu.

Başbakan Yıldırım, yolları böldüklerini, milleti birleştirdiklerini, gönülleri birleştirdiklerini belirterek, “Yolları böleriz ama Türkiye’yi böldürtmeyiz. Herkes ayağını denk alsın.” dedi.

FETÖ’nün 15 Temmuz’da adamlarını asker kılığına sokarak tankla, tüfekle, uçakla helikopterlerle insanların üzerine bomba yağdırdığını anlatan Yıldırım, milletin adamı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı öldürmek istediklerini, hükümeti alaşağı etmek, kendisini öldürmek istediklerini kaydetti.

“HİÇBİR MİLLİYETÇİ, HİÇBİR ÜLKÜCÜ, HİÇBİR ALPEREN BUNLARA İTİBAR ETMEZ”

Başbakan Yıldırım, PKK, FETÖ, HDP ve Avrupa’nın hayır kampanyası yapmasını anlamanın mümkün olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Bunları anlamak mümkün de Atatürk’ün partisi CHP’nin başındaki Kılıçdaroğlu ve ekibi neden hayır diyor? Onu nasıl anlayacağız. Atatürk ve arkadaşları bu cumhuriyeti kurarken, yokluk içinde mücadele ederek, bugüne getirdi. Cumhuriyet kuruldu, Cumhuriyetimiz o günden bugüne çok büyük yol aldı. Milliyetçi Hareket Partisi ile bir araya geldik. Bu mesele memleket meselesi dedik, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli dedi ki önce memleketim ve milletim sonra partim. Dolayısıyla mesele memleket meselesiyle gerisi teferruattır. Bu yola beraber çıktık, ülkücü -milliyetçi kardeşlerimizin bu ülkenin birliğine, beraberliğine, bayrağına göz koyanlara, ülkeyi bölmeye çalışanlara asla prim vermeyeceğine yürekten inanıyorum. Onlara teşekkür ediyorum, ülkenin menfaati için beraber olduk. Bir daha unutmayın milliyetçi maskesi takmış ortada dolaşanlar var, onları da unutmayın. Onlar da bölücülerin aynı laflarını tekrar ediyor.  Hiçbir milliyetçi, hiçbir ülkücü, hiçbir alperen bunlara itibar etmez. Onlar sadece tek bayrağı bilir, tek devleti bilir, tek milleti bilir, tek Türkiye’yi bilir.”

YENİ SİSTEMLE “GARANTİ HÜKÜMET”

Başbakan Yıldırım, konuşması sırasında gençlerin ısrarlı sloganları üzerine, “Gençler cenke gitmiyoruz, durun sakin olun.” dedi.

Yeni sistemin sandıkta garanti hükümet getirdiğini kaydeden Yıldırım, “Şimdi iş çok basit gideceğiz, oyu vereceğiz. Akşam sandık açılacak 5 yıllığına Türkiye’yi kim yönetecek, belli olacak. Sen sağ ben selamet. Böylece zaman kaybı olmayacak, hükümet hemen iş başına gelecek, işleri yapacak, vaatleri yerine getirecek.” diye konuştu.

Sandıktan “Evet” çıktığında Türkiye’nin güçleneceğini, terör örgütlerinin kaybedeceğini ifade eden Yıldırım, ülkenin enerjisinin de terör örgütleriyle mücadelede yok olup gitmeyeceğini, gençlerin daha çok iş bulacağını belirtti.

Gençlerin geleceğe ümitle yürümesini istediklerini aktaran Başbakan Yıldırım, şöyle devam etti:

“Kılıçdaroğlu diyor ki ‘Gençler ne lüzum var canım, onlar siyaset girmesin, 18 yaşında genç ne işi var siyasette.’ Peki sen 18 yaşındaki gence ‘gel oy ver derken iyi’. Gelsin oy versin ama aday olmasın var mı böyle bir dünya, olur mu? O halde seçiyorsa aynı zamanda seçilecek.”

İzmir’i yerelde de kalkındıracakları günlerin geleceğini açıklayan Yıldırım, son 14 yılda kente büyük hizmetler yaptıklarını, tüm karşı çıkmalara rağmen çevre yolu, havalimanını yaptıklarını, şimdi otoyol projesiyle, İstanbul-İzmir arasını 2 saat 50 dakikaya indireceklerini bildirdi.

İzmir’den, Ankara’ya 2019’un sonunda hızlı trenin çalışmaya başlayacağını ve yolun 3,5 saate ineceğini belirten Başbakan Yıldırım, İzmir Körfezi’ne köprü ve tünel yapacaklarını, Çiğli ile Narlıdere arasını da 6 dakikaya indireceklerini sözlerine ekledi.

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

You may also like

Popular News