Siyaseti ikbal kapısı olarak görenler, bizim millet sevdamızı kavrayamaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Giresun İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, “Siyaseti ikbal kapısı, makam, mansıp, prestij aracı olarak görenler, bizim millet sevdamızı asla kavrayamaz. Aşk olmadan, hedef, ideal, vizyon olmadan siyaset de yapılamaz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Giresun 6. İl Kongresi’ne katıldı. Kongre öncesinde 19 Eylül Spor Salonu önünde kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlara bir selamlama konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, salona geçerek partililere hitap etti.

15 yıldır başkalarıyla değil, kendileriyle yarışarak, kendi başarı çıtalarını temel alarak mücadele yürüttüklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, hiçbir zaman rakiplerinin zayıflığından ve acizliğinden güç alarak, hedef belirleyen bir siyasi hareket olmadıklarını vurguladı.

AŞK OLMADAN, HEDEF VE VİZYON OLMADAN SİYASET YAPILAMAZ”

Her başarılarının bir sonraki mücadelelerinin başlangıç noktası olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “AK Parti, tarihindeki tüm seçimlere işte bu perspektifle girmiştir. AK Parti başkalarıyla değil; daima kendisiyle, kendi elde ettiği sonuçlarla yarışmıştır” dedi.

“Milleti sadece seçim dönemlerinde hatırlayanlar, elbette bizim hizmet aşkımızı anlayamaz. Oysa biz parti olarak, her an seçime hazırlıklı olan, her an seçim olacakmış gibi çalışan bir siyasi hareketiz” şeklinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle devam etti: “Siyaseti ikbal kapısı, makam, mansıp, prestij aracı olarak görenler; bizim millet sevdamızı asla kavrayamaz. Aşk olmadan; hedef, ideal, vizyon olmadan siyaset de yapılamaz.”

“2019 SEÇİMLERİNDE TÜRKİYE’DE SİYASETİN ROTASINI YENİDEN BELİRLEYECEĞİZ”

Türk siyasi tarihinde çığır açmış, ilklere, rekorlara imza atmış bir hareket olarak, 2019’a damga vuracaklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2019 seçimlerinde elde edeceğimiz başarılarla tarihin akışını değiştirecek, Türkiye’de siyasetin rotasını yeniden belirleyeceğiz. Hem partimizi yeniliyor, hem milletimizle bağımızı güçlendiriyor, hem de geleceğe hazırlanıyoruz” dedi.

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

You may also like

Popular News