Ülkemize Yönelik Tehditleri Kaynağında Yok Etmek Zorundayız

Keçiören Metrosu açılış töreninde bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemize yönelik tehditleri membaında, yani kaynağında yok etmek zorundayız. Şunu bir an olsun aklımızdan çıkarmamalıyız; Türkiye’nin güvenliği Gaziantep’te değil Halep’te, Hatay’da değil İdlip’te, Mersin’de değil Kıbrıs’ta, Kars’ta değil Nahçıvan’da, Artvin’de değil Batum’da, Trakya’da değil Balkanlarda başlar, bunu böyle bilelim” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Keçiören Metrosu hattının açılış törenine katıldı. Keçiören ile Atatürk Kültür Merkezi (AKM) arasında hizmet verecek metro hattının açılış töreninde; Başbakan Binali Yıldırım, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, milletvekilleri, Ankara Valisi Ercan Topaca, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, metronun inşasını üstlenen yüklenici firma yöneticileri ve davetliler hazır bulundu. Vatandaşların da yoğun katılımıyla gerçekleşen törende Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı.

Keçiören metro hattının, Türkiye’ye, Ankara’ya ve Keçiören’e hayırlı olmasını dileyerek metro hattının Ankara’ya kazandırılmasında emeği geçenleri tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaklaşık 11 yıl Keçiören’de ikamet etmiş biri olarak, metro hattının inşa sürecinde yaşanan sıkıntıyı yakından bildiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sabrın sonu selamettir. Hem biraz geç, hem de biraz güç olan bu projenin nihayet bitirilmiş olmasını, en az sizler kadar sevinçle karşıladığımı belirtmek istiyorum” diye konuştu.

“KEÇİÖREN’DE YAŞAMAK, AYRICALIK HÂLİNE DÖNÜŞECEK”

Keçiören’in hikâyesinin, bir yönüyle, Ankara’nın ve Türkiye’nin hikâyesi olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında Keçiören’in Cumhuriyet yıllarından bugüne uzanan tarihine ilişkin aktardığı bilgilerin ardından, geçtiğimiz çeyrek yüzyılda ilçenin adeta küllerinden yeniden doğduğunu, kendini plansız yapılaşmadan, mahalle samimiyetini muhafaza ederek, kurtarıp yenilendiğini belirtti.

Bugün Keçiören’in, hem modern konutlara sahip, hem de geleneksel mahalle hayatının devam edebildiği ender ilçelerden biri olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Açılışını yaptığımız metro hattıyla, ilçemizin en ciddi sorunu olan ulaşım meselesinin çözümü konusunda çok önemli bir adım atılıyor. İnşallah, artık Keçiören’de yaşamak, Keçiörenli olmak çok daha büyük bir ayrıcalık hâline dönüşecektir” dedi.

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

Türkiye’de Medya Tekelleşiyor. 22 Yıllık Markamız Turkuvaz Medya ve TÜRGEV eski Başkanı Arzu Akalın tarafından Yargıtay Kararı ile İptal edilmiştir

1998 yılında İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne verilen Basın Beyannamesi …