Üsküdarlı Bin Çocuk ‘İlk Orucum İlk İftarım’ Programında Buluştu

Üsküdar Belediyesi, Ramazan ayının ilk gününde düzenlediği ‘İlk Orucum İlk İftarım’ etkinliğinde yaklaşık bin çocuğu iftarda bir araya getirdi.

Üsküdar Belediyesinin ’İlk orucum İlk İftarım’ adıyla Bağlarbaşı Kültür Merkezi’ndeki iftar programında çok sayıda Üsküdarlı iftar yaptı.

Üsküdar Belediyesi, Bağlarbaşı Kültür Merkezi bahçesinde ilk defa oruç tutan çocuklarla ailelerinin katıldığı Ramazan’ın ilk günü dolayısıyla iftar düzenledi. Binlerce Üsküdarlının çocuklarıyla birlikte katıldığı programda ezanın okunmasıyla birlikte oruçlar açıldı. İftar öncesinde Karagöz ile Hacivat orta oyunu sergiledi. Çocukların ilgiyle izlediği oyunlar büyük alkış aldı. Karagöz Hacivat sonrasında ise çocuk semazenler gösteri yaptı.
Mehter takımının marşlarla renk kattığı iftar programında ezanın okunmasıyla birlikte dualar edildi ve Ramazan’ın ilk orucu hep birlikte açıldı. İlk iftar programına Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Hilmi Türkmen, çocuklar arasında iftarını yaparken çocuklarla bol bol sohbet etti.
İftar sonrasında konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “11 ayın sultanı mübarek ramazan ayına hoş geldiniz diyorum. Üsküdar Belediyesi olarak ilçe milli eğitim müdürlüğü ve kaymakamlığımızla birlikte bu yılda çocuklarımız ve aileleriyle birlikte ’ilk orucum ilk iftarım’ adı altında Ramazan-ı Şerif’e merhaba diyoruz. Ramazan ayı başı rahmet ortası marifet sonu kurtuluş ayıdır. Bu ay dolayısıyla yaptığımız bütün ibadetleri Allah kabul eylesin. Sevgili çocuklar hayatınızda ilk kez oruç tutmanın heyecanını yaşıyorsunuz. Arkadaşlarımız ve ailenizle bu iftar sofrasında orucunuzu açıyorsunuz” dedi.

 

Aktüel İntermedya / YAŞAM

 

You may also like

Popular News