Breaking News

250 Yataklı Bingöl Devlet Hastanesi Hizmete Açıldı

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, 250 yataklı Bingöl Devlet Hastanesinin açılış törenine katılmak üzere geldiği Bingöl Havalimanı’nda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Vali Yavuz Selim Köşger, AK Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun ve Belediye Başkanı Yücel Barakazi tarafından karşılandı.

Saray Mahallesinde düzenlenen törende konuşan Bakan Akdağ, sağlık ailesinin şifaya vesile olması için Bingöl’ün güzel bir fırsata kavuştuğunu söyledi.

Akdağ, şifanın Allah’tan olduğuna işaret ederek, “Şifayı doktorlar, hemşireler, hastaneler cihazlar veremez. Bizim vazifemiz bu şifayı Cenab-ı hakkın vermesi hususunda vesile olmak, bunun için gerekli tesisleri yapmak, cihazları koymak, çalışanları temin etmek ve sizin hizmetinize takdim etmektir.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin sağlık alanında büyük değişim ve dönüşüm yaşadığını vurgulayan Akdağ, eskiden hamileler için dahi ambulans verilmezken, bugün bütün hastalar için gerektiğinde hava ambulansları tahsis edildiğini vurguladı.

Sağlığın çok önemli bir mesele olduğunu kaydeden Akdağ, “Çünkü hamile annemizin karnındaki bebekten kabre gidene kadar hep sağlıkla ilgili ihtiyaçlarımız oluyor. İnsan hastalanmadan da hastalığın kıymetini anlamıyor. Hastalanıp da eğer ihtiyaç duyduğunuz sağlık hizmetine erişemezseniz asıl felaket de o zaman başlıyor.” dedi.

Büyük Bingöl Devlet Hastanesi müjdesi

Bingöl’ün 30 yıllık sağlık binası ihtiyacını karşılayacak şekilde yeni bir hastane binası yapılacağı müjdesini veren Akdağ, yapılacak hastanenin Bingöl ölçeğinde Şehir Hastanesi olacağını ifade etti.

Akdağ, şöyle konuştu:

“Eski hastane binamız bu hastanenin yanında yavrusu gibi kalmış. Orası 20 bin metrekare, bu hastane 43 bin metrekare ama gerçekten bu yetmez. Bir defa iki hastanenin birbirinden uzak oluşu işlerimizi çok zorlaştırıyor. Şu anda resmi açılışını yaptığımız 250 yataklı Bingöl Devlet Hastanemizin bulunduğu alanı genişleterek, Bingöl için Allah’ın izniyle en az 30 sene sağlık hizmetleri, hastanecilik hizmetleri en mükemmel bir şekilde gerçekleştirecek büyük bir kampüse dönüştüreceğiz. Bir anlamda sayın Cumhurbaşkanımızın şehir hastaneleri olarak ifade ettiği hastanelerin Bingöl ölçeğindeki bir örneğini de burada yapmış olacağız.”

Eski hastanede bir odada 6 yatak bulunduğunu hatırlatan Akdağ, yeni hizmete giren hastanede ise 1 odada iki yatak, daha sonra inşa edilecek hastanede ise her odada bir yatak olacağını aktardı.

Bakan Akdağ, Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin de yeni yapılacak hastaneye taşınacağını, mevcut binanın ise başka amaçlarda kullanılması için Bingöl’e hediye ettiklerini bildirdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz da 250 yatak kapasiteli yeni Bingöl Devlet Hastanesinin hizmete açılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sağlık alanında Türkiye’nin dünyada örnek gösterildiğini dile getiren Yılmaz, “2002 yılında ‘sağlık hizmetlerinden memnun musunuz?’ diye vatandaşa sorduğumuzda yüzde 38 memnunuz diyordu. Bugün yüzde 75’i memnunuz diyor. Geçmişte hastaneler, sağlık hizmetleri herkese açık olmadığı için insanlar hastaneye gitmeye çekinirlerdi. Şimdi hizmet kalitesi arttıkça hastaneye çok daha yoğun bir ilgi var.” diye konuştu.

Daha sonra Bingöl Devlet Hastanesi hizmete açıldı.

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

About Aktüel İntermedya

Check Also

Türkiye’de Medya Tekelleşiyor. 22 Yıllık Markamız Turkuvaz Medya ve TÜRGEV eski Başkanı Arzu Akalın tarafından Yargıtay Kararı ile İptal edilmiştir

1998 yılında İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne verilen Basın Beyannamesi …