Breaking News

Altınok, küresel tehdit olan FETÖ/PDY terör örgütüne yakın okul, şirketlerin Endonezya’da kapatılmasını beklediklerini söyledi.

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Endonezya Büyükelçisi Wardana ve beraberindeki heyet ile 13 Şubat Pazartesi günü saat 14.00’te makamında görüştü.

Wardana ve beraberindeki heyetin gerçekleştirdiği ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek sözlerine başlayan Altınok, “Özellikle küresel anlamda tüm dünyaya tehdit oluşturan, İslam’ın farklı algılanmasına yol açan ve aslında özüne ters hareket eden IŞİD terör örgütüyle adeta tek başına mücadele eden ülkemizin Endonezya gibi müslüman ülkelerce desteklenmesi çok önemli.” dedi ve aslında bir başka küresel tehdit olan FETÖ/PDY terör örgütüne yakın okul, şirket, vakıf ve derneklerin faaliyetlerinin dost ve kardeş ülke Endonezya tarafından bir an önce durdurulmasını ve buradaki örgüt üyeleri konusunda gerekenin yapılmasını beklediklerini dile getirdi.

Büyükelçi Wardana da Türkiye’ye her konuda destek verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini belirterek FETÖ/PDY terör örgütü konusunda Türkiye’nin taleplerinin olumlu karşılandığını, büyükelçilikler nezdinde oluşturulan sağlam işbirliği sayesinde bu örgütün Endonezya’dan tamamen silineceğini aktardı.

Ziyarette işbirliğinin daha da güçlenmesi adına, iki ülke arasında müzakereleri sürdürülen “Güvenlik İşbirliği Anlaşması”nın ve “Ulusaşan Suçların Önlenmesi, Bu Suçlarla Mücadele Edilmesi ve Kapasite Geliştirilmesine Dair Niyet Beyanı”nın bir an öce onaylanması için daha fazla çaba sarf edilmesi konusunda ortak beyan dile getirildi.

Altınok ve Wardana, bunun yanında öncelikle yabancı terörist savaşçılar konusunda birimler arası anlık bilgi paylaşımında bulunulması, kaynak ülkelerden hareket etmeden önce bilgilendirme yapılmasının önemine vurgu yaparak bu hususta görevli birimler arasında bilgi akışının daha hızlı sağlanması için mekanizmalar oluşturulmasına dikkat çektiler.

Türkiye’de kendisini ülkesinde gibi hissettiğini, ülkemizi çok sevdiğini ve Türkiye’nin her yerine rahatlıkla seyahat edebildiğini ifade eden Wardana, Genel Müdür Altınok’u Endonezya’da görmekten onur duyacaklarını belirterek kendilerini Endonezya’ya davet etti.

Altınok ise davetten gurur duyduğunu belirterek Endonezya Emniyet Genel Müdürünü de ülkemizde ağırlamaktan memnun olacaklarını söyleyerek Wardana’ya ziyaretinden ve göstermiş olduğu samimiyetten dolayı teşekkür etti.

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

About Aktüel İntermedya

Check Also

Türkiye’de Medya Tekelleşiyor. 22 Yıllık Markamız Turkuvaz Medya ve TÜRGEV eski Başkanı Arzu Akalın tarafından Yargıtay Kararı ile İptal edilmiştir

1998 yılında İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne verilen Basın Beyannamesi …