Breaking News

2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali Başladı

Avrupa Olimpiyat Komitesi (EOC) tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin ilk kez ev sahipliği yaptığı 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali (EYOF 2017) başladı. Türk Kızılayı’nın da destek verdiği festivalde alp disiplini, snowboard, biatlon, kayaklı koşu, kayakla atlama, curling, buz hokeyi, sürat pateni ve artistik patinaj branşlarında yaklaşık 700 sporcu kıyasıya mücadele edecek.

Erzurum Kazım Karabekir Stadı’nda Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın katılımıyla gerçekleştirilen festivalin açılışında Türk Kızılayı’nı Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan temsil etti.

“Yıldızlar Erzurum’da parlıyor” sloganıyla başlayan organizasyonda 34 ülkeden 14-18 yaş arasında 700’e yakın sporcu, 9 farklı branşta mücadele ediyor. Erzurum, EYOF 2017 boyunca yaklaşık 2 bin katılımcıyı ağırlayacak ve 39 kategoride madalya dağıtılacak.

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

About Aktüel İntermedya

Check Also

Türkiye’de Medya Tekelleşiyor. 22 Yıllık Markamız Turkuvaz Medya ve TÜRGEV eski Başkanı Arzu Akalın tarafından Yargıtay Kararı ile İptal edilmiştir

1998 yılında İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne verilen Basın Beyannamesi …