BİR BOT BİR MONT KAMPANYASINA 4 BUÇUK MİLYON LİRA DESTEK

Geçtiğimiz hafta çocuklar üşümesin diye Kilis Belediyesi tarafından başlatılan ‘Bir Bot Bir Mont’ kampanyası çığ gibi büyüyor. Kilis’te yaşayan ve yaşları 3 ila 16 arasında değişen binlerce çocuğa mont ve bot dağıtılmak üzere başlatılan kampanyaya Türkiye’nin tanınmış markalarından Çetinkaya’dan büyük destek geldi. Kilis Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen törende, Çetinkaya tarafından gönderilen 5 kamyon dolusu giyecek ve bot malzemesi ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Türkiye’nin tanınmış ailelerinden Çetinkaya, Kilis Belediyesi tarafından başlatılan “Bir mont bir bot” kampanyasına 4 milyon 500 bin TL’lik destek verdi. Kilis Belediye Başkanı Av. Hasan Kara’nın girişimleriyle başlatılan “Bir Mont Bir Bot” kampanyası için Çetinkaya mağazalarından toplanan 5 kamyon dolusu giyecek ve bot Kilis’te dağıtıldı. Kilis İtfaiye Müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirilen dağıtım törenine; Kilis Belediye Başkanı Av. Hasan Kara, gazeteci yazar Yavuz Donat, Kilis Kızılay Şube Başkanı Faruk Erdinç ile davetliler katıldı.

Büyük bir titizlikle ve ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak projelendirilen ‘Bir Bot Bir Mont’ kampanyası; Kilis’te doğup büyüyen, Suriye’deki iç savaş sonrası şehre yerleşen ve sınırdaki kamplarda yaşamını sürdüren 3-16 yaş arası çocukları kapsıyor. Yardım süreci belediye bünyesinde bulunan Gıda Bankası tarafından yürütülecek kampanyaya banka havalesi veya ürün gönderilerek katılım gerçekleştirilebiliyor. Kampanyaya destek olmak isteyen vatandaşlara, 0348 813 1505 numaralı telefondan Gıda Bankası’nı aramaları halinde detaylı bilgi paylaşılacak.

HEDEF 140 BİN ÇOCUK

Törende konuşma yapan Kilis Belediye Başkanı Av. Hasan Kara, ‘’40 çocuğu giydirmek için çıktığımız bu yolda şu anda 18 bin kadar evladımızın ihtiyaçlarını karşıladık” dedi. Kara sözlerini şöyle sürdürdü: “Siyasette sözü dinlenen büyüklerimizden Necati Çetinkaya’yı aradım ve kampanyadan bahsettim. Yardım yapacaklarını söyledi ama bu kadar büyük bir destek olacağını tahmin etmemiştim. Bugün 5 kamyonla Kilis’e geldiler. Bu yardımlar tek tek evler dolaşılarak tespiti yapılan ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Böyle bir yardım dağıtımı Türkiye’de ilk kez yapılıyor. Necati Bey’in desteğiyle 140 bini bulacağımıza inanıyorum. Kampanyada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

‘’BATI BİR MÜLTECİYE BİLE TAHAMMÜL EDEMİYOR’’

Çetinkaya ailesi adına törende bulunan Necati Çetinkaya ise yaptığı konuşmada Belediye Başkanı Hasan Kara’nın yardım talebi üzerine yönetim kurulunun toplandığını belirterek, “Kilis’teki kardeşlerimizin ihtiyacı var. Hemen yardım gönderme kararı aldık. Avrupalı bir tanesine bile tahammül edemiyor. Bunlar bizim komşumuzdur, canımızdır, ciğerimizdir. Mülteciler de insan, herkese kucağımızı açmışız; kimseye gelme diyebildik mi? Diyemeyiz. Bizde o ruh var, o şuur var. Buraya ulaştırdığımız 5 büyük kamyonun içerisinde 125 bin parça giyecek var. Çocuk, kadın, erkek olmak üzere yaklaşık 4 milyon 500 bin liralık destek sağlamış olduk. Ben özellikle bütün varlık sahibi aileleri yardıma davet ediyorum” diye konuştu.

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

Türkiye’de Medya Tekelleşiyor. 22 Yıllık Markamız Turkuvaz Medya ve TÜRGEV eski Başkanı Arzu Akalın tarafından Yargıtay Kararı ile İptal edilmiştir

1998 yılında İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne verilen Basın Beyannamesi …