Çevik Kuvvet Müdürü’nden duygulandıran konuşma!

Üsküdar Üniversitesi öğrencileri, geçtiğimiz hafta Beşiktaş’taki hain terör saldırısına tepki olarak bir protesto yürüyüşü gerçekleştirdi. Yürüyüşün sonunda Üsküdar Çevik Kuvvet Bölge Müdürlüğü polislerine ve menfur saldırıda yaralanan Çevik Kuvvet Bölge Müdürü Kayhan Şahan’a taziye ziyaretinde bulunan öğrencilere Şahan’ın yerine vekalet eden Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Çakır’ın yaptığı konuşma herkesi duygulandırdı. Çakır, “Yanımızda olduğunuz sürece Allah izin verirse hiçbir zaman yıkılmayacağız. Düşünceler ve görüşler bazında, bir elin beş parmağı birbirinden farklı ama hepsi sonuçta bir bileğe bağlı, bir yumruk olursak, kimse bizi yıkamaz” dedi. Üniversitenin Sağlık, Kültür ve Spor Direktörlüğü tarafından organize edilen ziyarete, öğrenci konseyi ve kulüplerden toplam 300 öğrenci katıldı.

Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşkesi’nde bir araya gelen öğrenciler, burada saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı ve polis yeminini okuduktan sonra Türk bayraklarıyla Bağlarbaşı’ndan Üsküdar Çevik Kuvvet Müdürlüğü’ne kadar yürüdü.

Yürüyüş sırasında “Terörü Lanetliyoruz” ve “Kahramanlar Can Verir Yurdu Yaşatmak İçin” pankartları taşıyan Üsküdar Üniversitesi öğrencileri, teröre tepki sloganları attı.

Çevik Kuvvet Binası’na ulaşan öğrenciler, burada da İstiklal Marşı ve polis yeminini okuduktan sonra 30 kişilik bir heyetle, bombalı saldırıda yaralanan Şube Müdürü Kayhan Şahan’ın yerine vekalet eden Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Çakır’ı makamında ziyaret etti, kendisine karanfiller sundu ve geçmiş olsun dileklerini iletti. Ziyaretin ardından bina önündeki diğer öğrencilerle bir araya gelen Emniyet Müdür Yardımcısı, moral veren nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti ve bir konuşma yaptı.

“Bir yumruk olursak, kimse bizi yıkamaz”

Murat Çakır; “Benim sizden istediğim tek bir şey var. Bizim yanımızda olmak istiyorsanız eğer okuyup, mezun olup, bizim başımıza düzgün birer yönetici, düzgün birer işadamı, düzgün birer vatandaş olduğunuz sürece, hem polisin, hem askerin hem de devletimizin yanında olursunuz. Yanımızda olduğunuz sürece Allah izin verirse hiçbir zaman yıkılmayacağız. Düşünceler ve görüşler bazında, bir elin beş parmağı birbirinden farklı ama hepsi sonuçta bir bileğe bağlı, bir yumruk olursak, kimse bizi yıkamaz.” dedi.

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

About Aktuel İntermedya

Check Also

Türkiye’de Medya Tekelleşiyor. 22 Yıllık Markamız Turkuvaz Medya ve TÜRGEV eski Başkanı Arzu Akalın tarafından Yargıtay Kararı ile İptal edilmiştir

1998 yılında İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne verilen Basın Beyannamesi …

Bir cevap yazın