Cumhurbaşkanı Erdoğan Mali’de

Senegal’deki temaslarını tamamlayarak Afrika ziyaretinin son durağı olan Mali’ye geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkent Bamako’ya ulaştı. Eşi Emine Erdoğan’ın da kendisine eşlik ettiği Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mali Uluslararası Bamako Senou Havalimanında Mali Cumhurbaşkanı İbrahim Boubacar Keita ve eşi Aminata Keita tarafından resmî törenle karşılandı.

Törende Mali Dışişleri Bakanı Abdoulaye Diop, Türkiye’nin Bamako Büyükelçisi Hikmet Renan Şekeroğlu ve diğer yetkililer de hazır bulundu.

İki ülke millî marşlarının çalınmasının ardından tören kıtasını denetleyen ve heyetlerini birbirlerine takdim eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Mali Cumhurbaşkanı Keita, baş başa ve heyetler arası görüşmelerini gerçekleştirmek üzere Cumhurbaşkanlığı Sarayına geçti.

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan için Mali’nin Segou bölgesinin Djigui köyünden gelen yerel halk, saygı ifadesi olarak bilinen geleneksel dans gösterisini sundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, kendilerini karşılayan yöresel kıyafetli kadınlarla fotoğraf çektirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Mali resmî ziyaretinde; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da eşlik ediyor.

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

You may also like

Popular News