Dokuzuncu Büyükelçiler Konferansı’nın üçüncü günü

Dokuzuncu Büyükelçiler Konferansı’nın üçüncü günü Finlandiya Dışişleri Bakanı Timo Soini’nin Büyükelçilerimize hitabıyla başladı. Ardından Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Finlandiyalı mevkidaşıyla ikili ilişkiler, bölgesel gelişmeler ve Barış için Arabuluculuk Girişimi’ni ele aldığı bir görüşme gerçekleştirdi.

Konferansın üçüncü gününde Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Büyükelçilerimize hitap ettiler.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ülkemizin tanıtımına yaptıkları katkılardan ötürü Büyükelçilerimize teşekkür ederek başladığı konuşmasında, kültür turizm politikalarımız ve hedeflerimiz hakkında bilgi verdi. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, küresel dünyada din-devlet-toplum ilişkileri ve İslamofobi, küresel terör ve şiddet sarmalı konularına değindiği hitabının ardından Büyükelçilerimizin sorularını yanıtladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise terörle mücadele irademiz ve çalışmalarımız hakkında Büyükelçilerimize kapsamlı bilgi verdi.

Konferansın üçüncü günü Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun Bakanlığımız ve dış politika hedeflerimiz hakkında yaptığı değerlendirme toplantısıyla sona erdi.

Konferansın üçüncü gününde ayrıca, Sayın Cumhurbaşkanımızın Eşi Sayın Emine Erdoğan, kadın Büyükelçilerimiz ve Büyükelçi Eşlerini bir öğle yemeğinde misafir ettiler.

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

You may also like

Popular News