Emine Erdoğan: “Bütün Farklılıklarımızla Bir ve Bütün Olduğumuza İnanıyoruz”

9. Büyükelçiler Konferansı vesilesiyle Türkiye’de bulunan büyükelçi eşlerine verdiği öğle yemeğinde yaptığı konuşmada Emine Erdoğan, “Türk milleti, feraseti ve güçlü devlet iradesi ile darbe girişiminin üstesinden geldi” dedi.

9. Büyükelçiler Konferansı vesilesiyle Türkiye’de bulunan büyükelçi eşleri ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen öğle yemeğinde bir araya gelen Emine Erdoğan, yemekte bir konuşma yaptı. Emine Erdoğan konuşmasında, 2016 yılının 15 Temmuz darbe girişimi ve terör saldırıları nedeniyle zor bir yıl olduğunu hatırlatarak 2017’de bu yaraların sarılması dileklerini ifade etti.

“BATI, DEMOKRASİYE DAİR KURDUĞU CÜMLELERİ İNKÂR ETTİ”

Türk milletinin feraseti ve güçlü devlet iradesi ile darbe girişiminin üstesinden gelindiğini belirten Emine Erdoğan, Türkiye’nin demokrasi mücadelesi konusunda batılı ülkelerin tutumuna işaret ederek, “Bu tutumla Batı, demokrasiye dair kurduğu cümleleri inkâr etti” diye konuştu.

Türkiye’nin haklı mücadelesini anlatma konusunda daha çok gayret etmesi gerektiğine vurgu yapan Emine Erdoğan, “Barışın dilini koruyarak, Türkiye’nin haklı mücadelesini lütfen tüm mecralarda anlatalım. Hakikatin sözcüsü olalım. Bu önce şehitlere, sonra bu vatana ve nihayetinde milletimize borcumuzdur” dedi.

Küresel bir tehdit olan terörün yeni yıl umutlarını dahi hedef aldığını dile getiren Emine Erdoğan, “Dünyanın neresinde olursa olsun, kim bir insanı haksız yere öldürürse, bütün insanlığı öldürmüş gibidir” prensibini hatırlattı.

“MİLLETİMİZ, ETNİK VE İNANÇ FARKLILIKLARI GİBİ NEDENLERLE AYRIŞTIRILAMAZ”

Emine Erdoğan, şunları söyledi: “Milletimiz, yaşam biçimleri, etnik ve inanç farklılıkları gibi nedenlerle ayrıştırılamaz, birbirine düşürülemez. Biz bütün farklılıklarımızla bir ve bütün olduğumuza inanıyoruz. Bu birliği güçlendirmek için de, elimizden geleni yapacağız. Bir yandan teröre karşı mücadelemizi sürdürecek, bir yandan kardeşliğimizi büyütecek, bir yandan da Türkiye’yi güçlendireceğiz.”

Konuşmasında Türkiye’nin yaptığı insani kalkınma yardımlarına ve mülteciler konusuna gösterdiği insani yaklaşıma değinen Emine Erdoğan, “İnsani ve vicdani diplomasi, Türkiye’nin yurt dışına açılan yüreğidir. İnşallah, biz var oldukça, mazlumların ve mağdurların sesi olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

Türkiye’de Medya Tekelleşiyor. 22 Yıllık Markamız Turkuvaz Medya ve TÜRGEV eski Başkanı Arzu Akalın tarafından Yargıtay Kararı ile İptal edilmiştir

1998 yılında İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne verilen Basın Beyannamesi …