Fırat’ın batısında da doğusunda da hiçbir terör unsurunu asla bırakmayacağız

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Arnavutköy 4. Olağan İlçe Kongresi’nde, AK Parti’nin başarısının sırrının teşkilatlar olduğunu, teşkilatın geleneğinin de istişare olduğunu anlattı.

“Biz istişareyle bugünlere geldik, istişareyle birbirimizi tamamladık, ortak akıl ile milletin gönlüne girmeyi başardık. AK Parti teşkilatı dünya siyaset tarihinin en dinamik teşkilatlarından biridir. AK Parti henüz 1 yılını doldurmuşken, iktidar olmuş ve yapılan 12 seçimde çıtayı daha da yükseğe çıkararak, bugünlere gelmiştir.” diyen Yıldırım, gençlik ve kadın kollarının başka hiçbir partide görülmeyen bir sahiplenmeyle davayı zirveye çıkardığını söyledi.

Gençlerin, “Bizi Afrin’e götür” sloganları üzerine Yıldırım, “Ama Afrin’dekiler işi bitirdi. Bir dahaki sefere gideriz, enerjinizi saklayın.” dedi.

“2019’a hazır mıyız? Yeni bir destan yazacak mıyız? Arnavutköy’de çıtayı daha da yükseğe çıkaracak mıyız?” diye soran Yıldırım, salondan gelen “Evet” yanıtı üzerine, “Maşallah, Arnavutköy işi bitirmiş.” dedi.

Yıldırım, AK Parti teşkilatlarının milletle buluştuğu için başarılı olduğunu belirterek, gençlere, kadın kollarına teşekkür etti.

AK Parti’nin kurucu değerlerinden ve milletine olan gönül bağından taviz vermeden kendini yenilediğini ve geleceğe hazırlandığını anlatan Yıldırım, AK Parti’deki bayrak değişiminde bayrağı alanın da bayrağı verenin de aynı hızla ve aynı kararlılıkla koşmaya devam ettiğini, hedefe doğru emin adımlarla ilerlediğini ifade etti.

Yıldırım, nöbet değişimlerinin partiye güç kattığını kaydederek, “Bu güçle Türkiye için yeni atılımları, yeni hedefleri koyuyoruz. Teşkilatımız, hareketimiz, davamız kongrelerimizden daha da güçlenerek çıkıyor. Türkiye’nin AK Parti’yle, AK Parti’nin de aziz milletimizle yürüyecek daha çok yolu var. Önümüzdeki ilk menzil seçimler, cumhurbaşkanı, milletvekili ve belediye seçimleri. 3 seçim bizi bekliyor.” diye konuştu.

“NİCE ENGELLERİ AŞARAK BUGÜNLERE GELDİK”

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye’nin artık vaktini krizlerle tüketmediğini belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Türkiye, demokrasisiyle, kalkınmasıyla tartışılan bir Türkiye değil. Türkiye son 16 yılda AK Parti’yle gelişimi, değişimi ve kalkınmayı başardı. Türkiye, bütün sorunlarını çözerek emin adımlarla 2023’e doğru yürümeye devam ediyor. Ekonomimiz nereden nereye geldi. Bunu İstanbul bilir, Arnavutköy bilir. Ekonominin lokomotifi özel sektörü hep destekledik. Ülkemizi dünyanın 16., Avrupa’nın 6. büyük ekonomisi haline getirdik. İhracatımızı 160 milyar dolara çıkardık. Sanayi üretimimiz daha geçen yıla göre yüzde 12 arttı. 2017’de 1,5 milyon kardeşimize yeni iş, aş imkanı sağladık. Sağlam temellere dayanan istikrarlı yapımız küresel kuruluşların dikkatini çekti. Birlikte nice engelleri aşarak bugünlere geldik. 15 Temmuz hain darbe girişiminde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın davetiyle meydanlara inen Arnavutköy’ün yiğit insanlarıydı. Aklını, vicdanını satmış olan alçak FETÖ’ye karşı büyük bir mücadele verdik. O gece ay yıldızlı bayrak inmedi, ezanlar dinmedi, alçaklara meydanları dar ettiniz. En zor zamanda Türkiye’nin lideri, adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında durdunuz. İstiklal mücadelemizde bizimle beraber oldunuz.”

Zeytin Dalı Harekatı’na değinen Yıldırım, “Mehmetlerimiz, aslanlarımız Afrin’de destan yazıyor. Afrin’in büyük bir kısmı kontrol altına alındı. Daha önce Cerablus, Azez, Bab gibi bölgeleri içine alan 2 bin kilometrekarelik alan da terörden temizlenmişti. Bugün o bölgelerde 140 bin mazlum Suriyeli huzur içerisinde, barış içerisinde, kendi yuvalarında yaşıyor. Aynı şekilde Afrin’de de kontrol sağlanmakla birlikte oradan, evinden barkından gitmek zorunda kalan bütün kardeşlerimiz tekrar evlerine dönecek.” diye konuştu.

“TÜRKİYE’YE TALİP OLAN MI VAR? O KİMİN HADDİNE?”

“Türkiye bizimdir, bizim kalacak” şeklinde bir slogan atılması üzerine Yıldırım, “Hayrola gençler? Türkiye’ye talip olan mı var? O kimin haddine? Bu ülke 780 bin kilometrekare vatan toprağıyla, 81 milyon vatan evladıyla, ay-yıldızlı bayrağıyla bizimdir, ebet bizimdir.” ifadelerini kullandı.

Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti:

“Afrin’de, El-Bab’ta, Fırat’ın doğusunda, batısında terör kuşakları değil kardeşlik koridoru olacak. Fırat’ın batısında da doğusunda da hiçbir terör unsurunu asla bırakmayacağız. Bu konuda dostlarımızın daha dikkatli olmasını bekliyoruz. Çünkü şunu bilmelerini istiyoruz; PKK’nın kan kardeşi PYD’dir, YPG’dir, DEAŞ da bunlar gibi kanlı terör örgütüdür. Buradan açıkça söylüyorum; terörün iyisi kötüsü olmaz. Terör, terördür. PKK neyse DEAŞ da aynısıdır, El Kaide neyse FETÖ de aynısıdır. Türkiye’nin hiç kimsenin toprağında gözü yok. İşte El Bab’ta, Cerablus’ta bunu gördük. Oralarda şimdi Suriyeli kardeşlerimiz yaşıyor. Afrin’de de aynısı olacak. Afrin’de de işimiz bitince, yerlerinden yurtlarından ayrılmak zorunda kalan Araplar, Kürtler, Türkmenler bütün kardeşlerimiz tekrar dönecekler, topraklarına yerleşecekler. Çünkü biz bölgede huzur istiyoruz, daha fazla sivil zarar görmesin istiyoruz.”

Türkiye’nin yarınının bugününden daha güzel olacağını kaydeden Yıldırım, “16 yıl boyunca Türkiye’nin her tarafına büyük hizmetler yaptık. Aynı şekilde İstanbul’da da Arnavutköy’de de çok büyük hizmetlere imza attık.” dedi.

İstanbul’un “Türkiye’nin özeti”, “göz bebeği” olduğunu kaydeden Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Arnavutköy genç bir ilçe ama yeni İstanbul’un şekillendiği en önemli yer. Dünyanın en büyük havalimanının yükseldiği ilçe. Dünya projesi Kanal İstanbul’un yapılacağı yer, Arnavutköy. Onun için Arnavutköy’ün geleceği çok parlak. AK Parti iktidarı olarak Türkiye’yi hızlı trenle tanıştırdık. 15 milyondan fazla insanımız hızlı trenle seyahat etti. Marmaray projesi; 2 kıtayı denizin altından birleştirdik. Artık Üsküdar’dan Sirkeci’ye 4 dakikada geçiliyor. Evet, Marmaray açıldığından bugüne kadar, 2013’ün sonundan bugüne kadar 250 milyon İstanbullu burada seyahat etti. Avrasya; Marmaray’ın ikiz kardeşi. Denizin 106 metre derinliğinden geçiyor. Arabalar için ve iki kıtayı üç dakikaya indirdik. Kazlıçeşme’den Göztepe’ye sadece 15 dakikada geçiyorsunuz. Dedelerimiz, atalarımız, Fatih Sultan Mehmet, İstanbul’u fethederken gemileri karadan indirdi, onun torunu Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları, trenleri, arabaları denizin altından geçirdi. İşte bize de bu yakışır. Kuzey Marmara Otoyolu, işte burada devam ediyor. Bir ucu Tekirdağ’a, bir ucu Sakarya’ya, inşaatlar tüm hızıyla sürüyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü; dünyanın en geniş köprüsünü de İstanbul’a biz kazandırdık, AK Parti iktidarı kazandırdı. İstanbul’dan İzmir’e otoyol, 421 kilometre, 50 yıldır konuşulan Osmangazi Köprüsü’nü de AK Parti geldi, onu da bitirdi. İnşallah 1,5 yıl içerisinde İzmir, İstanbul arası 3 saatin altına düşüyor. Hayırlı uğurlu olsun.”

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yarın 103. yılının idrak edileceğini hatırlatan Yıldırım, “18 Mart, ne demek? Çanakkale geçilmez destanını yazan Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıl dönümü. İnşallah yarın, Çanakkale’de, Cumhurbaşkanımızla beraber dünyanın en uzun asma köprüsünün, Çanakkale 1915 Köprüsü’nün de temelini atıyoruz, ilk harcını koyuyoruz, hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

“ARTIK HEDEFLERİMİZ DAHA BÜYÜK”

Arnavutköy’ün ulaşımın, ekonominin merkezi olmaya günden güne ilerlediğini, ilçeyi projelerle, hizmetlerle desteklemeyi sürdürdüklerini dile getiren Yıldırım, şöyle konuştu:

“Belediye Başkanımız az önce söyledi, metro müjdesini verdi. Biz de gereken desteği vereceğiz ve mutlaka bu müjdenin gereğini yapacağız. 8 kilometrelik Arnavutköy Çevre Yolu’nun birinci bölümü tamamlandı, ikinci bölümüne de devam ediyoruz. İçinde yeni belediye binası, kültür merkezi, nikah sarayı, bilim sanat merkezinin olduğu Arnavutköy Yeni Yönetim projesini tamamladık. Hayırlı uğurlu olsun. 50 bin metrekarelik Arnavutköy Yaşam Projesi’ni hayata geçirdik. Hadımköy Kent Meydanı Projesi’nin inşaatına başladık. 4 adet kapalı pazar yeri tamamladık, 4 tanesinin de inşaatı yakında başlayacak. Son 1 yılda 3 tane yeni aile sağlığı merkezini Arnavutköy’e kazandırdık. 2002’den bugüne kadar güzel ilçemiz Arnavutköy’e tam 45 tane okul yaptık, öğrencilerimizin hizmetine verdik. 5 okul, bir de spor salonunun inşaatı devam ediyor. İnşallah 7 okul, 2 spor salonu, 1 pansiyon, 2 atölye binası daha yapacağız. Çünkü, Arnavutköy her şeyin en iyisine layık.”

Türkiye’nin geliştiğini, büyüdüğünü ifade eden Yıldırım, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Artık hedeflerimiz daha büyük. Bir asırdır, Türkiye’ye biçilmeye çalışılan roller artık dar geliyor. Aydınlık bir gelecek için 2019 seçimlerinin çok önemli olduğunu biliyorsunuz. Allah’ın izniyle, milletimizin desteğiyle zafer ipini bir kez daha göğüsleyeceğiz. Değil mi Arnavutköy? Milli, yerli ittifakla, akıl ve sağ duyuyu 16 yıl olduğu gibi bir kez daha iktidara taşıyacağız. Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha güzel İstanbul’u, Arnavutköy’ü sevgiyle muhabbetle selamlıyorum. Kongremizin hayırlı uğurlu olmasını Mevlam’dan niyaz ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.”

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

You may also like

Popular News