İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Sinop’ta ”Biz çok adamlar gördük…”

Sinop’ta çeşitli programlara katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,  burada yaptığı konuşmada “Biz çok adamlar gördük, siz çok daha adamlar gördünüz. Namluyu görünce tornistan yapan, geri kaçan adamlar gördük. Biz bu ülkede, darbenin düdüğünü duyunca hizaya giren adamlar gördük. Kendi için, kendi geleceği için, kendi yarınları için; milleti için değil ama.”dedi.

Biz bir adam gördük 15 Temmuz’da bu memlekette, F-16’lar havada iken Marmaris’ten uçağına binen, Allah’ına teslim olan, millet iradesiyle birlikte olabilmek için İstanbul’a giden bir kahraman adam gördük. Milleti ile beraber bu darbeyi ortadan kaldıran bir adam gördük. Recep Tayyip Erdoğan’ı gördük.”dedi.
Vatandaşlardan terörden endişe etmemelerini isteyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, mücadeleye daha yeni başladıklarını kaydetti.
Viranşehir patlamasını gerçekleştirenlerin güvenlik güçlerince yakalandıklarını hatırlatan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bilmenizi istiyorum ki bu ülkede PKK’nın adını bir daha kimse anmayacak, bu ülkede terör örgütleri üzerinden Türkiye’ye kimse ama kimse ders vermeye çalışamayacak. Biz nelerle karşı karşıya olduğumuzu biliyoruz. 13 yaşındaki çocukların annelerinin kucağından nasıl dağlara kaçırıldıklarını biliyoruz. 13 yaşındaki çocuklarımızı dağa götürüyorlar. 60 yaşındaki, 70 yaşındaki Kandil’deki itler o çocuklara fiziklerine göre pantolon veya etek giydiriyor. Ahlaksız ve reziller. Onları taciz etmeye çalışıyorlar. O çocuklar döndüklerinde, kaçabilen kaçtığında anlatarak bunları bize söylüyor. Bunların ahlakla, bunların insanlıkla hiçbir alakası yoktur. Eğer bundan sonra annesinin kucağından, annesinin babasının sevgisine ihtiyacı olan bir kızımızı dağa götürürlerse İçişleri Bakanlığım bana haram olsun. Daha yeni başlıyoruz, hiç merak etmeyin.”dedi.
Terörü tasfiye ederek beyaz bir sayfa açmak istediklerini söyleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bazılarının halen Türkiye’nin insanlarını tanıyamadığını vurguladı. Türkiye’nin artık tek ayak üzerinde duran ülke olmadığını belirtti.
Geleceğe ürkek adımlarla değil büyük adımlarla gitmek istediklerini dile getiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şöyle devam etti:
Birilerinin “Elimizi silaha dokunmayacağız, demokrasi ile beraber gideceğiz.” diyerek gerçek yüzlerini örtmeye çalıştığını aktaran İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:
‘Sırtımızı PYD’ye, PKK’ya dayarız.’ Kendinizi sıkıntıya sokmayın canım, biz ona şimdi dört tane duvar verdik, istediği duvara sırtını dayasın. Bu ülkenin birliğini, bu ülkenin beraberliğini, bu ülkenin kardeşliğini, bu toprakların bize bıraktığı medeniyeti yıkmaya çalışanlara karşı bu milletin cesur duruşu her zaman olmuştur. Onlar bu milleti tanımadılar, onlar bu devleti tanımadılar, onlar bizim insanlarımızı tanımadılar. Türkiye, o eski Türkiye değildir.”
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, PKK terör örgütünü Türkiye’nin başına bela edenleri de üzerlerine düşen sorumluluğu da iyi bildiklerini söyledi.
“Türkiye’nin istikametinin çok açık ve net şekilde ortada olduğunu dile getiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Biz kimin tahtında oturduğumuzu biliyoruz. Biz Ertuğrul Gazi’nin, Orhan Gazi’nin, Osman Gazi’nin, Kanuni’nin, Yavuz’un, Fatih’in tahtında oturuyoruz. Bizi başka ülkelerle karıştırmasınlar, başka milletlerle karıştırmasınlar. Biz Batı medeniyeti falan değiliz, hiçbir zaman da olmadık. Annelerimizi, babalarımızı yaşlanınca huzurevine gönderen medeniyetlerden değiliz. Biz adil bir medeniyetiz. Günde beş vakit okunan ezan bizi sadece namaza çağırmıyor, kalbimize adalet okuyor, kalbimize vicdan okuyor, kalbimize insanlık okuyor. Biz komşularına sırtını dönen bir medeniyet değiliz, dönmeyeceğiz de.” ifadelerini kullandı.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ardından polis amirliğini ziyaret ederek, polislerle bir süre sohbet etti.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Sinop’ta ”Biz çok adamlar gördük…”
Aktüel İntermedya / GÜNDEM

You may also like

Popular News