İdlib’e Kızılay Sevgi Mağazası

Halep’ten tahliye edilerek İdlib’de hayatını sürdüren Suriyelilere yönelik yardım çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Suriye’nin İdlib şehrinde iki ayrı nokta da oluşturulan üç Kızılay Sevgi Mağazası Suriyeli ihtiyaç sahiplerinin hizmetine sunuldu.

Türkiye’deki hayırseverlerin bağışladığı giyim ve hijyen malzemeleriyle idlib’te Kızılay Sevgi Mağazaları açıldı. Kızılay Sevgi Mağazalarının açılışını Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ve Genel Başkan Vekili İsmail Hakkı Turunç yaptı. İhtiyacı olduğu belirlenen Suriyelilere Kızılay Kart verildi. Verilen Kızılay Kartlara yapılan puan yüklemesi sayesinde Suriyeli İhtiyaç sahipleri modern mağaza görümündeki Kızılay Sevgi Mağazaları’nda beğendikleri kıyafetleri deneyerek alabiliyor.

“Suriyeli kardeşlerimiz Türkiye’ye, Kızılay’a ve yardımseverlere çok teşekkür ettiler”

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “İdlib’de iki adet Kızılay Sevgi Mağazası açtık. İdlib’deki Kızılay Sevgi Mağazalarında önceden sosyal araştırması yapılan Suriyeli ailelere verilen puan yüklemesi yapılmış Kızılay Kartlarla istenilen giysi alınabiliyor. İdlib Hristiyan cemaatine de yardımlarımızı ulaştırıyoruz. Onların işi daha zor. İdlib’in sayıca az kalmış Hıristiyan topluluğunu Kızılay Sevgi Mağazası’na davet edip giydirdik. Suriyeli kardeşlerimiz Türkiye’ye, Kızılay’a ve yardımseverlere çok teşekkür ettiler.” ifadesinde bulundu.

“Yardımlar devam edecek”

Hayırseverlerin bağışlarıyla alınan gaz sobası ve yakıtları ise Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ve Genel Başkan Vekili İsmail Hakkı Turunç eşliğinde, Halep’ten kaçarak İdlib’e bağlı Hatay sınırındaki Atme kasabasındaki kamplarda kış şartlarında yaşam mücadelesi veren Suriyeli ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Sobaları ve yakıtları alan Suriyelilerin yüzlerinin güldüğünü aktaran Genel Başkan Kınık, yardımların devam edeceğini belirtti.

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

About Aktüel İntermedya

Check Also

Türkiye’de Medya Tekelleşiyor. 22 Yıllık Markamız Turkuvaz Medya ve TÜRGEV eski Başkanı Arzu Akalın tarafından Yargıtay Kararı ile İptal edilmiştir

1998 yılında İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne verilen Basın Beyannamesi …