Akdağ, Erzurum EYOF 2017 Açılış Törenine Katıldı

Türkiye’nin ev sahipliğini yaptığı 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali (EYOF), Erzurum’da düzenlenen görkemli bir törenle başladı.  Düzenlenen açılış törenine Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Avrupa Olimpiyat Komiteleri (EOC) Vekil Başkanı Janez Kocijancic katıldı.

Erzurumlular 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’nin açılışı için saatler önce Kazım Karabekir Stadyumu’nda yerini aldı. Açılış seremonisine büyük ilgi gösteren Erzurumlular eksi 20 derece soğuk havaya aldırış etmedi

Organizasyonda, 34 ülkeden 14-18 yaş arasında 650 sporcu, 9 branşta madalya mücadelesi verecek. Erzurum, EYOF 2017 süresince yaklaşık 2 bin katılımcıyı ağırlayacak. Alp disiplini, biatlon, kayaklı koşu, curling, buz pateni, buz hokeyi, sürat pateni, kayakla atlama ve snowboard branşlarında, 39 kategoride madalya dağıtılacak.

Açılış töreni ülke sporcularının bayrak geçişiyle başlarken sonrasında protokol konuşmaları yapıldı.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın ardından konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, sporun dostluk ve kardeşliği bütünleştirmesine vurgu yaptı.

Konuşmaların ardından olimpiyat marşı okunarak, sporcular ve hakemler adına yemin edildi. Olimpiyat meşalesi Türk sporcular tarafından taşındı.

Açılış töreni havai fişek gösterisiyle son buldu.

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

You may also like

Popular News