MÜSİAD; Rusya Büyükelçisi Sayın Andrey Karlov’a yapılan saldırıyı kınıyoruz

MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov’a düzenlenen saldırı ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Olpak açıklamasında şunları kaydetti;

“Rusya Büyükelçisi Sayın Andrey Karlov’a yapılan saldırıyı kınıyor, sorumluların en kısa sürede ortaya çıkarılacağına inanıyoruz.

Bölgede yaşanan gelişmeler ve Türkiye – Rusya ilişkilerinin kırılganlığını ortadan kaldırma yolunda son dönemde atılan güçlü adımlar düşünüldüğünde, bu terör saldırısının amacı çok daha iyi anlaşılacaktır.

Görünen o ki, terör örgütleri ve onların uzantıları, farklı yöntemlerle Türkiye’yi hedef alan bölgedeki varlığını sabote etmeye devam etme niyetindeler. Bu hain saldırının; Türkiye, Rusya ve İran arasındaki Suriye görüşmesi öncesine denk gelmesi de bunu apaçık ortaya koymaktadır. Ne yaparlarsa yapsınlar başaramayacaklar!

Büyükelçi Andrey Karlov, Türkiye – Rusya ilişkilerinin krizlerle boğuştuğu dönemde dahi olumlu bakış açısı ve tavırlarıyla tanınırdı. Değerli bir diplomatını kaybeden Rusya Federasyonu’na, Rus halkına ve Sayın Büyükelçi’nin ailesine en samimi duygularımızla başsağlığı diliyoruz.”

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

Türkiye’de Medya Tekelleşiyor. 22 Yıllık Markamız Turkuvaz Medya ve TÜRGEV eski Başkanı Arzu Akalın tarafından Yargıtay Kararı ile İptal edilmiştir

1998 yılında İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne verilen Basın Beyannamesi …

Bir cevap yazın