Breaking News

Orgeneral Hulusi AKAR, El Bab bölgesinin kontrol altına alınması nedeniyle Gaziantep ve Kilis bölgesinde denetleme ve incelemelerde bulundu.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR, 24 Şubat 2017 tarihinde, beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki ÇOLAK, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent BOSTANOĞLU ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin ÜNAL olduğu halde Gaziantep ve Kilis bölgesinde denetleme ve incelemelerde bulundu.

Bu kapsamda; Orgeneral AKAR, Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında 24 Şubat 2017 tarihinde Bab bölgesinin kontrol altına alınması nedeniyle, bölgede bulunan Harekât Merkezine giderek, harekâta katılan tüm personele operasyonlar süresince göstermiş oldukları üstün cesaret, kahramanlık, gayret ve özveriden ötürü takdirlerini ifade etdi.

Harekâtın hedeflerine ulaşmasında ve böyle başarılı bir sonucun elde edilmesinde, kuşkusuz en büyük pay sahibi başta hayatlarını bu uğurda hiç çekinmeden feda eden aziz şehitlerimize ve harekât boyunca kahramanca mücadele ederek operasyonlarda yaralanan silah arkadaşlarımıza aittir. Onların göstermiş oldukları cesaret ve kahramanlıklar asil Türk Milleti tarafından hiçbir zaman unutulmayacaktır diye konuştu.

Harekâtta hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza da acil şifalar dilereyek konuşmasını sonlandırdı.

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

About Aktüel İntermedya

Check Also

Türkiye’de Medya Tekelleşiyor. 22 Yıllık Markamız Turkuvaz Medya ve TÜRGEV eski Başkanı Arzu Akalın tarafından Yargıtay Kararı ile İptal edilmiştir

1998 yılında İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne verilen Basın Beyannamesi …