“AVRASYA TÜNELİ, GÖNÜLLERİN BİRLEŞMESİNE DE VESİLE OLSUN”

Yıl sonuna kadar Avrasya Tünelinden geçişlerin 15 lira olacağını, toplanan paranın da şehit ve gazi yakınlarına bağışlanacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının son bölümünde, dün akşam Ankara’daki Rus Büyükelçisi Karlov’a düzenlenen suikast sebebiyle Büyükelçinin ailesine ve Rusya Federasyonu Devlet başkanı Putin’in şahsında tüm Rus halkına başsağlığı dileklerini ilettiğini dile getirdi. Türkiye’nin Suriye ve Irak’taki mücadelesini kararlılıkla sürdürdüğünü sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Orayı kendi kaderine terk etmeyeceğiz. Bütün her türlü ihtiyaçları oraya götürmek suretiyle, desteklerimizi vermek suretiyle şu anda oradaki mücadeleye yönelik de Dışişleri Bakanımız, bugün Moskova’daki görüşmeleri yürütüyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından sonra Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez tarafından köprünün açılış duası yapıldı. Duanın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım, konuk cumhurbaşkanı ve başbakan, bakanlarla birlikte tünelin açılış kurdelesini, “Avrasya Tünelimiz İstanbul’umuza, İstanbullulara, tüm insanlığa, dünyamıza inşallah kıtalar nasıl birleşiyorsa gönüllerin de birleşmesine vesile olsun diyoruz” diyerek kesti.

Törenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuk devlet adamları, TBMM Başkanı Kahraman, Başbakan Yıldırım, Bakanlar ve devlet erkânı ile birlikte tünelden ilk geçişi gerçekleştirdi. Tünelin en derin noktasında durarak incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yetkililerden bilgi aldı.

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

Türkiye’de Medya Tekelleşiyor. 22 Yıllık Markamız Turkuvaz Medya ve TÜRGEV eski Başkanı Arzu Akalın tarafından Yargıtay Kararı ile İptal edilmiştir

1998 yılında İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne verilen Basın Beyannamesi …

Bir cevap yazın